Może się okazać, że nie mamy w ogóle pomysłu na to, jak powinny wyglądać wnętrza naszego domu. Podoba nam się tyle różnych pomysłów, a jak mamy jakiś wybrać i zastosować u siebie, to nagle nie bardzo wiemy który i okazuje się, że to wszystko wcale nie jest tak proste, jak pierwotnie nam się wydawało, a co się z tym wiąże, nie jest też bezstresowe.
Wynajmijmy ekspertów
Na szczęście możemy wynająć tutaj ekspertów, którzy będą potrafili nam doradzić, jakie rozwiązania najlepiej mogą się sprawdzić w naszym domu. Może się okazać, że dzięki ich pomysłom, nawet mała przestrzeń, będzie wydawała się znacznie większa, a fakt że wszystko będzie miało swoje odpowiednie miejsce, sprawi że naprawdę dobrze będziemy się czuli w tych pomieszczeniach i chętnie będziemy w nich przebywali.
Na początku rysunki
Oczywiście to nie jest tak, że taki architekt wejdzie, zrobi wszystko co trzeba, a my efekt końcowy zobaczymy dopiero po wszystkim. Nie, najpierw zostaną wykonane odpowiednie rysunki, na których będziemy mogli zobaczyć umiejscowienie szaf i wszystkich innych mebli. Dopiero kiedy zatwierdzimy takie rysunki, przystąpi on do realizacji swojego pomysłu, a my będziemy przez cały czas spokojni o to, że faktycznie ten pomysł nam się spodoba.
Warto pamiętać, że architekci mają sporo doświadczenia w tego typu sprawach, do tego znają rozwiązania, których my możemy nie znać, a to oznacza, że są w stanie nam zaproponować takie aranżacje wnętrz, w których będziemy się dobrze czuli, mimo upływu kolejnych lat.
rchitekt to osoba zajmująca się projektowaniem i wznoszenie budowli. Architekt jest zawodem interdyscyplinarnym – łączącym w sobie różne dziedziny nauki. Wśród architektów można wyróżnić urbanistów (architektów miast), ruralistów (architektów terenów wiejskich), architektów krajobrazu oraz architektów wnętrz(budynków i pomieszczeń). W Polsce według ustawy, praca architekta polega na współtworzeniu kultury przez projektowanie architektoniczne obiektów budowlanych, ich przestrzennego otoczenia oraz ich realizację, na nadzorze nad procesem ich powstawania oraz na edukacji architektonicznej.
Jaki powinien być architekt? Jakie predyspozycje powinien mieć architekt?
Architekt powinien posiadać uzdolnienia plastyczne i techniczne, wyobraźnie przestrzenną, a także znać materiały budowlane oraz sztukę konstruktorską. Nie zaszkodzi kreatywne, nieszablonowe myślenie i pomysłowość. W dzisiejszych czasach nie do przecenienia jest dobra obsługa specjalistycznych programów komputerowych.
Jak zostać architektem?
Żeby zostać architektem należy ukończyć studia na kierunku architektura i urbanistyka. To jednak nie wystarczy, aby rozpocząć samodzielną pracę. Do uzyskania uprawnień architekta budowlanego konieczne jest odbycie trzyletnich praktyk zawodowych, a także zdanie teoretyczno – praktycznego egzaminu na architekta przeprowadzanego przez Okręgowe Izbę Architektów. Składa się on z części pisemnej i ustnej. Ostatnim krokiem po zdaniu egzaminu jest zapisanie się do odpowiedniej izby architektów i opłacanie comiesięcznej składki – jest to obligatoryjne, jeśli architekt chce wykonywać funkcje techniczne w budownictwie.
Ile zarabia architekt?
Zarobki architekta różnią się w zależności od stażu pracy oraz pracodawcy. Początkujący architekt, może liczyć na 1500 – 2000 zł. Średnie podstawowe wynagrodzenie architektów wynosi ok 5500zł zł. Natomiast 10% architektów przekracza 12000 miesięcznie.
My skorzystaliśmy z takiej kompleksowej usługi.
U nas też wszystkim zajął się architekt