Nowości

Może się okazać, że nie mamy w ogóle pomysłu na to, jak powinny wyglądać wnętrza naszego domu. Podoba nam się tyle różnych pomysłów, a jak mamy jakiś wybrać i zastosować u siebie, to nagle nie bardzo wiemy który i okazuje się, że to wszystko wcale nie jest tak proste, jak pierwotnie nam się wydawało, a co się z tym wiąże, nie jest też bezstresowe.

 

Wynajmijmy ekspertów

 

Na szczęście możemy wynająć tutaj ekspertów, którzy będą potrafili nam doradzić, jakie rozwiązania najlepiej mogą się sprawdzić w naszym domu. Może się okazać, że dzięki ich pomysłom, nawet mała przestrzeń, będzie wydawała się znacznie większa, a fakt że wszystko będzie miało swoje odpowiednie miejsce, sprawi że naprawdę dobrze będziemy się czuli w tych pomieszczeniach i chętnie będziemy w nich przebywali.

 

Na początku rysunki

 

Oczywiście to nie jest tak, że taki architekt wejdzie, zrobi wszystko co trzeba, a my efekt końcowy zobaczymy dopiero po wszystkim. Nie, najpierw zostaną wykonane odpowiednie rysunki, na których będziemy mogli zobaczyć umiejscowienie szaf i wszystkich innych mebli. Dopiero kiedy zatwierdzimy takie rysunki, przystąpi on do realizacji swojego pomysłu, a my będziemy przez cały czas spokojni o to, że faktycznie ten pomysł nam się spodoba.

 

Warto pamiętać, że architekci mają sporo doświadczenia w tego typu sprawach, do tego znają rozwiązania, których my możemy nie znać, a to oznacza, że są w stanie nam zaproponować takie aranżacje wnętrz, w których będziemy się dobrze czuli, mimo upływu kolejnych lat.

Jak zostać Architektem…

Jest bardzo niewiele uczelni, gdzie można w ofercie znaleźć trzy podstawowe i główne zarazem kierunki studiów architektonicznych. Kandydat ma do wyboru trzy takie uczelnie publiczne - Politechnikę Białostocką, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Zielonogórski. W przypadku uczelni niepublicznych można wybrać albo Sopocką Szkołę Wyższą albo Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Oczywiście przy przenoszeniu należy wziąć pod uwagę wymagania wstępne przyjęcia na studia, gdyż na kierunki architektura oraz architektura wnętrz wymagane jest przejście wstępnej procedury kwalifikacyjnej związanej ze sprawdzeniem predyspozycji do zawodu (m.in. umiejętności plastycznych). Warto wiedzieć, że w przypadku uczelni publicznych trzy kierunki studiów architektonicznych są rozproszone po różnych wydziałach. Może to również powodować problemy administracyjne w przypadku przenoszenia się na inny kierunek.

2 thoughts on “Mogą nam zaprojektować nasze wnętrza

  1. Jagoda pisze:

    My skorzystaliśmy z takiej kompleksowej usługi.

  2. Marian pisze:

    U nas też wszystkim zajął się architekt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Share Article: