Nowości

Możemy znaleźć takich architektów, którzy będą zajmowali się tylko projektowaniem domów. Możemy też znaleźć takich, dla których najważniejsze będzie projektowanie wnętrz. A mamy szansę znaleźć także takich, którzy będą mogli się wszystkim zająć w kompleksowy sposób, dzięki czemu sami nie będziemy musieli się niczym martwić.

 

Najpierw projekt domu

 

W pierwszej kolejności powinniśmy zlecić wykonanie projektu domu, tak aby ta najważniejsza bryła była wymyślona. Będziemy mogli powiedzieć ile chcemy pokoi, czy dom ma być parterowy czy piętrowy, a także jak mają być rozmieszczone konkretne pomieszczenia. Im dokładniej opiszemy nasze oczekiwania, tym większa będzie szansa, że dom będzie się prezentował dokładnie tak jak powinien.

 

Co później?

 

Jeśli nie chcemy się sami zajmować aranżacją wnętrz, to w momencie gdy mamy już projekt domu, powinniśmy zlecić wykonanie projektu poszczególnych pomieszczeń. Tego, gdzie co powinno stać, w jaki sposób powinny być urządzone i jak wszystko rozplanować, tak aby cały dom był utrzymany w jednym stylu. Wówczas będziemy mieli pewność, że całość się idealnie ze sobą uzupełnia, a co się z tym wiąże, że wszystko wygląda bardzo przemyślanie i ciekawie.

 

Warto poszukać takich architektów, którzy zajmą się dla nas kompleksowo całą sprawą. Poczynając od zaprojektowania naszego domu, a kończąc na projektowaniu poszczególnych pomieszczeń. Wówczas sami nie będziemy musieli się niczym przejmować, a będziemy mieli pewność, że całość będzie się prezentowała perfekcyjnie.

 

Jak zostać Architektem…

Jest bardzo niewiele uczelni, gdzie można w ofercie znaleźć trzy podstawowe i główne zarazem kierunki studiów architektonicznych. Kandydat ma do wyboru trzy takie uczelnie publiczne - Politechnikę Białostocką, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Zielonogórski. W przypadku uczelni niepublicznych można wybrać albo Sopocką Szkołę Wyższą albo Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Oczywiście przy przenoszeniu należy wziąć pod uwagę wymagania wstępne przyjęcia na studia, gdyż na kierunki architektura oraz architektura wnętrz wymagane jest przejście wstępnej procedury kwalifikacyjnej związanej ze sprawdzeniem predyspozycji do zawodu (m.in. umiejętności plastycznych). Warto wiedzieć, że w przypadku uczelni publicznych trzy kierunki studiów architektonicznych są rozproszone po różnych wydziałach. Może to również powodować problemy administracyjne w przypadku przenoszenia się na inny kierunek.

2 thoughts on “Kompleksowe usługi

  1. Ludwik pisze:

    Jak ja żałuję, że nie skorzystałem z takiej kompleksowej usługi

  2. Łukasz pisze:

    Ja właśnie się nad nią zastanawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share Article: