Nowości

Możemy powiedzieć ogólnie czego oczekujemy i zostawić architektowi wolną rękę, tak aby zobaczyć, co konkretnie nam on zaproponuje. Jednak możemy też spokojnie usiąść i powiedzieć dokładnie czego oczekujemy, co chcemy mieć, czego kategorycznie nie chcemy u siebie widzieć. Wówczas może się okazać, że łatwiej będzie nam od razu uzyskać taki efekt, jak chcieliśmy.

 

Oni są otwarci na nasze propozycje

 

Wiadomo, że architekci mają swoje pomysły, mają swoje doświadczenia i chcą zrobić wszystko tak, abyśmy byli jak najbardziej zadowoleni. To jednak nie oznacza, że nie są otwarci na nasze propozycje. Oczywiście może się okazać, że to co chcielibyśmy wykonać, nie będzie realne do przeprowadzenia, ale może się też okazać, że przy naniesieniu niewielkich zmian, wszystko będzie możliwe. Dlatego też warto dokładnie i szczegółowo przedstawić nasze oczekiwania, tak aby architekt od razu wiedział, nad czym powinien pracować.

 

Warto wszystko sprawdzić

 

Jeżeli będziemy widzieli wcześniejsze prace danego architekta, to łatwiej będzie nam powiedzieć, w jakim stylu on pracuje. To też pozwoli nam ocenić, na ile sam z siebie będzie spełniał nasze oczekiwania, a na ile powinniśmy mu dokładniej powiedzieć, czego oczekujemy. Dodatkowo warto patrzeć na projekt na różnych etapach, tak aby reagować od razu, gdy nie będzie nam coś pasowało.

 

Architekci mają wiele pomysłów, ale my cały czas mamy szansę mówić im otwarcie o swoich oczekiwaniach, dzięki czemu będziemy brali aktywny udział w projektowaniu.

Jak zostać Architektem…

Jest bardzo niewiele uczelni, gdzie można w ofercie znaleźć trzy podstawowe i główne zarazem kierunki studiów architektonicznych. Kandydat ma do wyboru trzy takie uczelnie publiczne - Politechnikę Białostocką, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Zielonogórski. W przypadku uczelni niepublicznych można wybrać albo Sopocką Szkołę Wyższą albo Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Oczywiście przy przenoszeniu należy wziąć pod uwagę wymagania wstępne przyjęcia na studia, gdyż na kierunki architektura oraz architektura wnętrz wymagane jest przejście wstępnej procedury kwalifikacyjnej związanej ze sprawdzeniem predyspozycji do zawodu (m.in. umiejętności plastycznych). Warto wiedzieć, że w przypadku uczelni publicznych trzy kierunki studiów architektonicznych są rozproszone po różnych wydziałach. Może to również powodować problemy administracyjne w przypadku przenoszenia się na inny kierunek.

2 thoughts on “O wszystkim trzeba rozmawiać

  1. Kasia pisze:

    Ja zostawiłam całkowicie wolną rękę architektowi

  2. Lidka pisze:

    Ja bym tak nie potrafiła. Musiałabym wiedzieć, że on dokładnie rozumie, czego od niego oczekuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share Article: