Nowości

Architekci mając jakiś pomysł, przede wszystkim go rozrysowują. Oni dobrze wiedzą, co oznacza każda z kresek i co przedstawia ich rysunek. Jednak może się okazać, że nam trudno będzie się w tym wszystkim połapać, dlatego pomocne może się okazać korzystanie z różnych programów, dzięki którym architekci mogą nam zaprezentować swoje pomysły w formie 3d.

 

Warto o to zapytać

 

Jeżeli mamy problemy z wyobrażeniem sobie, jak to wszystko ma wyglądać już po zakończeniu prac, przez co ciągle nie jesteśmy pewni, czy pomysł zaprezentowany przez architekta faktycznie będzie nam odpowiadał, to z pewnością warto poprosić o rzut w specjalnym programie. Wówczas będziemy mogli taki pomysł obejrzeć w formie 3d, dzięki czemu łatwiej będzie nam ocenić, czy to co widzimy nam się podoba, bo będzie to trochę wyglądało tak, jakbyśmy tam stali.

 

Szkice są potrzebne

 

Jednak warto sobie zdawać sprawę z tego, że takie szkice są potrzebne, bo to właśnie dzięki nim, architekt jest w stanie przedstawić swoją koncepcję. Dodatkowo w takich szkicach można jeszcze nanosić poprawki, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko będzie się prezentowało dokładnie tak, jak chciał tego architekt i tak, abyśmy my też byli z tego zadowoleni.

 

Koniecznie zobaczmy jakie propozycje się tutaj przed nami otwierają, tak abyśmy mieli pewność, że to co dla siebie wybierzemy, będzie idealnie pasowało do naszego charakteru i sprawi, że dobrze będziemy się czuli w takim miejscu, dzięki czemu chętnie będziemy w nim przebywali.

Jak zostać Architektem…

Podstawą jest dobra uczelnia, która zapewni nie tylko naukę na odpowiednim poziomie, ale także dostęp do praktyk, staży, spotkań z uznanymi autorytetami i praktykami. Wybierając uczelnię należy zwrócić także uwagę na jej innowacyjność, czyli na to jak reaguje na światowe trendy w dziedzinie architektury. Jeżeli obecnie kładziona jest uwaga na zrównoważony rozwój w każdej dziedzinie, również w architekturze, to należy sprawdzić, czy w programie studiów znajdują się przedmioty związane z implementacją nowoczesnych rozwiązań takich jak: wykorzystanie energii odnawialnej (np. projektowanie domów pasywnych), zastosowanie zielonych dachów itd. Trzeba pamiętać o tym, że aby w ogóle dostać się na architekturę należy zdać egzamin wstępny z rysunku. Większość kandydatów uczęszcza na przynajmniej roczny kurs przygotowujący do tych egzaminów. Studia są dwustopniowe: najpierw inżynierskie i potem magisterskie uzupełniające. Więcej o tym jak wyglądają studia na kierunku architektura można znaleźć w dziale „Kierunki studiów” na naszym portalu.

2 thoughts on “Czy umiemy odczytywać szkice?

  1. Halina pisze:

    Dobrze, że są te programy, bo ja ze szkicu nic nie rozumiałam.

  2. Grzegorz pisze:

    Na takim programie dobrze widać każdy detal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Share Article: