Nowości

Architekci mając jakiś pomysł, przede wszystkim go rozrysowują. Oni dobrze wiedzą, co oznacza każda z kresek i co przedstawia ich rysunek. Jednak może się okazać, że nam trudno będzie się w tym wszystkim połapać, dlatego pomocne może się okazać korzystanie z różnych programów, dzięki którym architekci mogą nam zaprezentować swoje pomysły w formie 3d.

 

Warto o to zapytać

 

Jeżeli mamy problemy z wyobrażeniem sobie, jak to wszystko ma wyglądać już po zakończeniu prac, przez co ciągle nie jesteśmy pewni, czy pomysł zaprezentowany przez architekta faktycznie będzie nam odpowiadał, to z pewnością warto poprosić o rzut w specjalnym programie. Wówczas będziemy mogli taki pomysł obejrzeć w formie 3d, dzięki czemu łatwiej będzie nam ocenić, czy to co widzimy nam się podoba, bo będzie to trochę wyglądało tak, jakbyśmy tam stali.

 

Szkice są potrzebne

 

Jednak warto sobie zdawać sprawę z tego, że takie szkice są potrzebne, bo to właśnie dzięki nim, architekt jest w stanie przedstawić swoją koncepcję. Dodatkowo w takich szkicach można jeszcze nanosić poprawki, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko będzie się prezentowało dokładnie tak, jak chciał tego architekt i tak, abyśmy my też byli z tego zadowoleni.

 

Koniecznie zobaczmy jakie propozycje się tutaj przed nami otwierają, tak abyśmy mieli pewność, że to co dla siebie wybierzemy, będzie idealnie pasowało do naszego charakteru i sprawi, że dobrze będziemy się czuli w takim miejscu, dzięki czemu chętnie będziemy w nim przebywali.

Jak zostać Architektem…

Chcąc zostać architektem należy się przede wszystkim zastanowić jaką przestrzeń chcielibyśmy projektować? Czy interesuje nas projektowanie budynków, mostów, hal przemysłowych, czy projektowanie wnętrz (zarówno tych mieszkalnych, jak i usługowo-biurowych), czy też projektowanie ogrodów, skwerów i parków? W zależności od naszych zainteresowań i predyspozycji mamy do wyboru trzy główne kierunki studiów: architekturę (dawniej architekturę i urbanistykę), architekturę wnętrz oraz architekturę krajobrazu. Poszukując najlepszej dla siebie uczelni warto zwrócić uwagę na uczelnie, które w swojej ofercie edukacyjnej posiadają wszystkie wyżej wymienione kierunki. W uczelniach, które kształcą na wszystkich kierunkach studenci pracują w atmosferze pełnego spektrum projektowania przestrzeni, od krajobrazu po wnętrza i odwrotnie - mówi dr inż. arch. Grzegorz Pęczek, Dziekan Wydziału Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej. - Co za tym idzie, studenci każdego z trzech kierunków obracają się w różnych sferach architektury. Wspólnie uczestniczą w różnych projektach, również w tych spoza stricte swojej ścieżki kształcenia - dodaje. Dzięki temu zyskują umiejętność wieloaspektowego spojrzenia na projektowanie architektoniczne, cenione przez inwestorów.

2 thoughts on “Czy umiemy odczytywać szkice?

  1. Halina pisze:

    Dobrze, że są te programy, bo ja ze szkicu nic nie rozumiałam.

  2. Grzegorz pisze:

    Na takim programie dobrze widać każdy detal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share Article: