Nowości

Jeżeli planujemy budowę domu, to z pewnością chcemy, aby odpowiadał on naszym potrzebom i żeby prezentował się dokładnie tak, jak to sobie założyliśmy. Żeby jednak tak było i żeby dobrze nam się w nim przez lata mieszkało, to musimy dopilnować, aby już na etapie tworzenia projektu, wszystko było dla nas idealne.

 

Można mieć gotową podstawę

 

Jeżeli przejrzeliśmy już tysiące różnych projektów domów i znaleźliśmy taki, który najlepiej spełnia nasze oczekiwania, ale jeszcze coś byśmy w nim zmienili, to z pewnością warto to zrobić. Wówczas można taki projekt zabrać do architekta, on go obejrzy, wysłucha naszych oczekiwań i jeśli tylko będzie to możliwe, to wplecie je w ten projekt, tak abyśmy mogli otrzymać taki dom, jaki sobie wymarzyliśmy.

 

Tworzony od podstaw

 

Możemy też udać się po prostu do architekta, pokazać mu działkę jaką mamy, powiedzieć ile chcemy mieć pokoi, jak mają być one rozmieszczone i dać mu wolną rękę, a może się wówczas okazać, że będzie on miał nam naprawdę sporo do zaproponowania. Co więcej, może się okazać, że zaprezentuje on nam takie rozwiązania, o których sami byśmy nawet nie pomyśleli, więc tym bardziej warto się zdać na jego doświadczenie.

 

Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, zwłaszcza że style obowiązujące w architekturze co jakiś czas się zmieniają, a więc jest naprawdę spora szansa, że uda nam się znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, co sprawi, że przez lata naprawdę dobrze będzie nam się mieszkało w takim domu. A to dlatego, że wszystko będzie zrobione tak, jak tego oczekiwaliśmy.

Jak zostać Architektem…

Chcąc zostać architektem należy się przede wszystkim zastanowić jaką przestrzeń chcielibyśmy projektować? Czy interesuje nas projektowanie budynków, mostów, hal przemysłowych, czy projektowanie wnętrz (zarówno tych mieszkalnych, jak i usługowo-biurowych), czy też projektowanie ogrodów, skwerów i parków? W zależności od naszych zainteresowań i predyspozycji mamy do wyboru trzy główne kierunki studiów: architekturę (dawniej architekturę i urbanistykę), architekturę wnętrz oraz architekturę krajobrazu. Poszukując najlepszej dla siebie uczelni warto zwrócić uwagę na uczelnie, które w swojej ofercie edukacyjnej posiadają wszystkie wyżej wymienione kierunki. W uczelniach, które kształcą na wszystkich kierunkach studenci pracują w atmosferze pełnego spektrum projektowania przestrzeni, od krajobrazu po wnętrza i odwrotnie - mówi dr inż. arch. Grzegorz Pęczek, Dziekan Wydziału Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej. - Co za tym idzie, studenci każdego z trzech kierunków obracają się w różnych sferach architektury. Wspólnie uczestniczą w różnych projektach, również w tych spoza stricte swojej ścieżki kształcenia - dodaje. Dzięki temu zyskują umiejętność wieloaspektowego spojrzenia na projektowanie architektoniczne, cenione przez inwestorów.

2 thoughts on “Dobry projekt to podstawa

  1. Jacek pisze:

    Właśnie szukam dobrego architekta

  2. jakub pisze:

    My skorzystaliśmy z gotowego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Share Article: