Nowości

Jeżeli planujemy budowę domu, to z pewnością chcemy, aby odpowiadał on naszym potrzebom i żeby prezentował się dokładnie tak, jak to sobie założyliśmy. Żeby jednak tak było i żeby dobrze nam się w nim przez lata mieszkało, to musimy dopilnować, aby już na etapie tworzenia projektu, wszystko było dla nas idealne.

 

Można mieć gotową podstawę

 

Jeżeli przejrzeliśmy już tysiące różnych projektów domów i znaleźliśmy taki, który najlepiej spełnia nasze oczekiwania, ale jeszcze coś byśmy w nim zmienili, to z pewnością warto to zrobić. Wówczas można taki projekt zabrać do architekta, on go obejrzy, wysłucha naszych oczekiwań i jeśli tylko będzie to możliwe, to wplecie je w ten projekt, tak abyśmy mogli otrzymać taki dom, jaki sobie wymarzyliśmy.

 

Tworzony od podstaw

 

Możemy też udać się po prostu do architekta, pokazać mu działkę jaką mamy, powiedzieć ile chcemy mieć pokoi, jak mają być one rozmieszczone i dać mu wolną rękę, a może się wówczas okazać, że będzie on miał nam naprawdę sporo do zaproponowania. Co więcej, może się okazać, że zaprezentuje on nam takie rozwiązania, o których sami byśmy nawet nie pomyśleli, więc tym bardziej warto się zdać na jego doświadczenie.

 

Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, zwłaszcza że style obowiązujące w architekturze co jakiś czas się zmieniają, a więc jest naprawdę spora szansa, że uda nam się znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, co sprawi, że przez lata naprawdę dobrze będzie nam się mieszkało w takim domu. A to dlatego, że wszystko będzie zrobione tak, jak tego oczekiwaliśmy.

Jak zostać Architektem…

Jest bardzo niewiele uczelni, gdzie można w ofercie znaleźć trzy podstawowe i główne zarazem kierunki studiów architektonicznych. Kandydat ma do wyboru trzy takie uczelnie publiczne - Politechnikę Białostocką, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Zielonogórski. W przypadku uczelni niepublicznych można wybrać albo Sopocką Szkołę Wyższą albo Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Oczywiście przy przenoszeniu należy wziąć pod uwagę wymagania wstępne przyjęcia na studia, gdyż na kierunki architektura oraz architektura wnętrz wymagane jest przejście wstępnej procedury kwalifikacyjnej związanej ze sprawdzeniem predyspozycji do zawodu (m.in. umiejętności plastycznych). Warto wiedzieć, że w przypadku uczelni publicznych trzy kierunki studiów architektonicznych są rozproszone po różnych wydziałach. Może to również powodować problemy administracyjne w przypadku przenoszenia się na inny kierunek.

2 thoughts on “Dobry projekt to podstawa

  1. Jacek pisze:

    Właśnie szukam dobrego architekta

  2. jakub pisze:

    My skorzystaliśmy z gotowego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share Article: