Nowości

Grupa ROBYG rozpoczęła w Warszawie kolejny nowy projekt – osiedle Rytm Mokotowa przy ul. Antoniewskiej, na dolnym Mokotowie. W sprzedaży jest 220 mieszkań i 9 lokali usługowych. To nowoczesne osiedle złożone z 4-6 piętrowych budynków z dużymi tarasami, balkonami i prywatnymi ogródkami oraz lokalami usługowymi usytuowanymi na parterach. W ofercie są mieszkanie jedno, dwu, trzy i czteropokojowe w metrażach od 27 do 104 m2. W pobliżu znajduje się wiele terenów zielonych i rekreacyjnych, jezioro Czerniakowskie oraz atrakcyjne ścieżki piesze i rowerowe wśród malowniczych terenów Doliny Środkowej Wisły Natura 2000.

Nowoczesne, zatopione w zieleni osiedle Rytm Mokotowa zaplanowano w wysokim standardzie. Przyszyli mieszkańcy znajdą tu mnóstwo udogodnień dla siebie i innowacyjnych rozwiązań, wspierających ochronę środowiska – takich, jak np. windy z możliwością odzyskiwania energii elektrycznej. Do dyspozycji mieszkańców będzie strefa fitness z sauną i pokojem jogi, place zabaw, klub malucha oraz siłownie zewnętrzne. Z myślą o środowisku naturalnym na osiedlu powstanie stacja ładowania samochodów elektrycznych i rowerownia oraz stojaki na rowery, a bezpieczeństwo zapewni ochrona z monitoringiem i wideodomofony. Całość zwieńczy zaprojektowany indywidualnie mural wykonany farbami antysmogowymi, które oczyszczają powietrze. Ten efektowny detal z pewnością stanie się rozpoznawalnym wyróżnikiem tego osiedla.

Dolny Mokotów to atrakcyjna, zielona część Warszawy – ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą publiczną i doskonale skomunikowana z centrum i innymi dzielnicami miasta. W pobliżu są ogródki działkowe, klub tenisowy, stajnia, basen, plaża, tor łyżwiarski Stegny, muzea, a także wiele sklepów i centrów handlowych, placówek oświatowych, medycznych, kawiarni i restauracji, kin i teatrów oraz wiele innych atrakcji i rozrywek. Bardzo dobry dojazd jest do Pałacu w Wilanowie oraz Łazienek Królewskich.

Mieszkańcy mogą korzystać z nadwiślańskich tras rowerowych i spacerowych z pięknymi widokami na rzekę, odpoczywać wśród natury, podziwiać urokliwe starorzecza z jeziorem Czerniakowskim, Sielanka i Wilanowskim, a także relaksować się i znaleźć wytchnienie od miejskiego zgiełku w pobliskiej stadninie koni, czy na usytuowanym nieopodal polu golfowym.

Najwyższy standard w okolicy

W standardzie, bez dodatkowych opłat, ROBYG oferuje Smart House by Keemple – inteligentny system, który zwiększa poczucie bezpieczeństwa i pozwala na znaczące obniżenie kosztów eksploatacji, ładowarki aut elektrycznych, panele fotowoltaiczne i oświetlenie LED, energooszczędne, nowoczesne windy, z możliwością odzyskiwania energii elektrycznej, funkcjonalne i doskonale doświetlone mieszkania, wysokie nawet do 2,7 m, duże okna trzyszybowe o wysokiej izolacji termicznej z możliwością zastosowania filtra antysmogowego oraz antywłamaniowe drzwi wejściowe z podwyższoną izolacją akustyczną. Stosowane materiały wykończeniowe są bezpieczne dla zdrowia i posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty ekologiczne. Aby zwiększyć wygodę i komfort mieszkańców, pomieszczenia do segregacji odpadów posiadają osobny wyciąg wentylacyjny. Budynki są wyposażone w instalację światłowodową doprowadzoną wprost do każdego lokalu, zapewniającą najszybszy możliwy dostęp do Internetu. Osiedla są chronione i monitorowane w jakości HD, a kontrolę dostępu zapewniają videofony z kolorowymi wyświetlaczami. Brama garażowa ma systemy automatycznego dostępu przez rozpoznanie numerów tablic rejestracyjnych, w hali garażowej przewidziane są szerokie miejsca postojowe dla samochodów i duże ustawne komórki lokatorskie. Garaże wyposażono w zaawansowane systemy przeciwpożarowe, wykrywające gaz, dym i ogień. W razie zagrożenia system powiadomi odpowiednie służby. Dodatkowo ROBYG tworzy bezpieczne miejsca gniazdowania – domki dla owadów i budki dla ptaków, kładzie chodniki z kostki antysmogowej która korzystnie wpływa na redukcję szkodliwych substancji w powietrzu i montuje ławki solarne, które pozyskują energię słoneczną i umożliwiają ładowanie telefonu.

Części wspólne w budynkach są eleganckie i mają indywidualnie zaprojektowany wystrój wzbogacony przez lustra, tapety, fototapety, panele, czy stylowe oświetlenie. Duże wrażenie robi indywidualnie zaprojektowane, reprezentacyjne lobby wejściowe, wykończone materiałami wysokiej jakości.

Grupa ROBYG jest stabilnym, wiarygodnym deweloperem – realizuje swoje cele wprowadzając kolejne inwestycje do sprzedaży, a wszystkie budowy są budowane zgodnie z harmonogrmami. Firma utrzymuje stabilną i płynną działalność zarówno w zakresie budowy, jak i sprzedaży mieszkań. Dysponuje dużym bankiem ziemi, szuka też gruntów w różnych lokalizacjach i nie wyklucza wejścia do nowych miast.

Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. Firma podjęła także liczne działania związane z pomocą w obliczu epidemii koronawirusa – aktywnie wspierała potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje medyczne. Dodatkowo program CSR Grupy obejmuje realizację i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast.

ROBYG to 29.500 sprzedanych lokali i ponad 80.000 zadowolonych klientów.

Więcej informacji www.robyg.pl

Jak zostać Architektem…

rchitekt to osoba zaj­mu­jąca się pro­jek­towaniem i wznosze­nie budowli. Architekt jest zawo­dem inter­dyscy­pli­narnym – łączą­cym w sobie różne dziedziny nauki. Wśród architek­tów można wyróżnić urban­istów (architek­tów miast), rural­istów (architek­tów terenów wiejs­kich), architek­tów kra­jo­brazu oraz architek­tów wnętrz(budynków i pomieszczeń). W Polsce według ustawy, praca architekta polega na współt­worze­niu kul­tury przez pro­jek­towanie architek­ton­iczne obiek­tów budowlanych, ich przestrzen­nego otoczenia oraz ich real­iza­cję, na nad­zorze nad pro­ce­sem ich pow­stawa­nia oraz na edukacji architektonicznej. Jaki powinien być architekt? Jakie predys­pozy­cje powinien mieć architekt? Architekt powinien posi­adać uzdol­nienia plas­ty­czne i tech­niczne, wyobraźnie przestrzenną, a także znać mate­ri­ały budowlane oraz sztukę kon­struk­torską. Nie zaszkodzi kreaty­wne, niesz­ablonowe myśle­nie i pomysłowość. W dzisiejszych cza­sach nie do przece­nienia jest dobra obsługa spec­jal­isty­cznych pro­gramów komputerowych. Jak zostać architektem? Żeby zostać architek­tem należy ukończyć stu­dia na kierunku architek­tura i urban­istyka. To jed­nak nie wystar­czy, aby rozpocząć samodzielną pracę. Do uzyska­nia uprawnień architekta budowlanego konieczne jest odby­cie trzylet­nich prak­tyk zawodowych, a także zdanie teo­re­ty­czno – prak­ty­cznego egza­minu na architekta przeprowadzanego przez Okrę­gowe Izbę Architek­tów. Składa się on z części pisem­nej i ust­nej. Ostat­nim krok­iem po zda­niu egza­minu jest zapisanie się do odpowied­niej izby architek­tów i opła­canie comiesięcznej składki – jest to oblig­a­to­ryjne, jeśli architekt chce wykony­wać funkcje tech­niczne w budownictwie. Ile zara­bia architekt? Zarobki architekta różnią się w zależności od stażu pracy oraz pra­co­dawcy. Początku­jący architekt, może liczyć na 1500 – 2000 zł. Śred­nie pod­sta­wowe wyna­grodze­nie architek­tów wynosi ok 5500zł zł. Nato­mi­ast 10% architek­tów przekracza 12000 miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share Article: