Nowości

Czyszczenie i mycie elewacji budynku to ważna czynność, która pozwala utrzymać budynek w dobrym stanie i zapobiegać jego zniszczeniu. Warto regularnie dbać o elewację z kilku powodów:

  1. Estetyka – czysta i zadbana elewacja wpływa na atrakcyjny wygląd budynku i zwiększa jego wartość rynkową.
  2. Ochrona przed warunkami atmosferycznymi – elewacja jest narażona na działanie różnych czynników, takich jak deszcz, wiatr, promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza itp. Regularne mycie i czyszczenie pozwala usunąć zabrudzenia i chroni elewację przed szkodliwym wpływem tych czynników.
  3. Zapobieganie uszkodzeniom – brud i zabrudzenia mogą wpływać na stan elewacji, np. powodując korozję, rdzę, wyrastające glony, grzyby i pleśń. Regularne czyszczenie i konserwacja pozwala uniknąć tych problemów.

Częstotliwość mycia i czyszczenia elewacji zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj elewacji, klimat, położenie budynku, itp. W ogólnym przypadku, elewację budynku należy myć co najmniej raz w roku. W przypadku elewacji, które są bardziej narażone na zabrudzenia lub zlokalizowane w miejscach o dużym zanieczyszczeniu powietrza, może być konieczne częstsze mycie.

Ceny czyszczenia i malowania elewacji budynku (https://www.alpinisci.com.pl/uslugi/mycie-i-czyszczenie-elewacji/) zależą od kilku czynników, takich jak wielkość budynku, rodzaj elewacji, stopień zanieczyszczenia, itp. W ogólnym przypadku, koszt czyszczenia elewacji budynku może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Malowanie elewacji to koszt zwykle wyższy niż czyszczenie i zależy również od wybranego rodzaju farby i sposobu malowania. https://www.alpinisci.com.pl/uslugi/malowanie-elewacji-warszawa/

Jednym z największych zalet ciśnieniowego mycia elewacji jest szybkość i skuteczność usuwania brudu i zabrudzeń. Ciśnienie wody pozwala na usunięcie nawet trudnych do usunięcia zabrudzeń. Ponadto, ciśnieniowe mycie elewacji jest bardziej ekologiczne niż tradycyjne metody czyszczenia, ponieważ wymaga mniejszej ilości środków czyszczących i chemicznych.

Elewację drewnianą również warto odświeżyć. https://www.alpinisci.com.pl/uslugi/malowanie-elewacji-drewnianej/ Regularne mycie i konserwacja drewnianej elewacji pozwala na zachowanie jej w dobrym stanie i przedłużenie jej żywotności, zapewnia ochronę przed wilgocią – drewno jest materiałem podatnym na wilgoć i może łatwo ulec zniszczeniu, jeśli zostanie narażone na stały kontakt z wodą. Regularne czyszczenie i konserwacja drewnianej elewacji pomaga zabezpieczyć ją przed wilgocią i zapobiegać szkodom wynikającym z narażenia na wodę. Regularnie czyszczenie i konserwacja to również ochrona przed szkodnikami – drewno jest również podatne na szkodniki, takie jak owady czy grzyby.

Drewniana elewacja budynku to piękny i naturalny element, który dodaje uroku budynkowi, jednak wymaga ona regularnej konserwacji i czyszczenia, aby zachować swoją atrakcyjność i funkcjonalność.

Malowanie elewacji budynku to jedna z metod konserwacji drewnianej elewacji. Oto kilka zalet, jakie niesie ze sobą malowanie elewacji:

  1. Ochrona przed warunkami atmosferycznymi – Farba stanowi barierę ochronną przed wilgocią, promieniowaniem UV, mrozem, wiatrem i innymi czynnikami atmosferycznymi, które mogą prowadzić do uszkodzenia drewna.
  2. Poprawa estetyki – Malowanie elewacji daje możliwość zmiany koloru i wyglądu budynku, co może poprawić estetykę i wartość nieruchomości.
  3. Wydłużenie trwałości drewna – Farba chroni drewno przed degradacją, dzięki czemu elewacja może służyć przez dłuższy czas.
  4. Łatwiejsza konserwacja – Pomalowana elewacja wymaga mniej częstej konserwacji niż elewacja niepomalowana, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.
  5. Lepsza higiena – Malowanie elewacji może zapobiec rozwojowi pleśni, grzybów i innych mikroorganizmów, które mogą wpłynąć na jakość powietrza w budynku i wywołać problemy zdrowotne u mieszkańców.

www.alpinisci.com.pl

Jak zostać Architektem…

rchitekt to osoba zaj­mu­jąca się pro­jek­towaniem i wznosze­nie budowli. Architekt jest zawo­dem inter­dyscy­pli­narnym – łączą­cym w sobie różne dziedziny nauki. Wśród architek­tów można wyróżnić urban­istów (architek­tów miast), rural­istów (architek­tów terenów wiejs­kich), architek­tów kra­jo­brazu oraz architek­tów wnętrz(budynków i pomieszczeń). W Polsce według ustawy, praca architekta polega na współt­worze­niu kul­tury przez pro­jek­towanie architek­ton­iczne obiek­tów budowlanych, ich przestrzen­nego otoczenia oraz ich real­iza­cję, na nad­zorze nad pro­ce­sem ich pow­stawa­nia oraz na edukacji architektonicznej. Jaki powinien być architekt? Jakie predys­pozy­cje powinien mieć architekt? Architekt powinien posi­adać uzdol­nienia plas­ty­czne i tech­niczne, wyobraźnie przestrzenną, a także znać mate­ri­ały budowlane oraz sztukę kon­struk­torską. Nie zaszkodzi kreaty­wne, niesz­ablonowe myśle­nie i pomysłowość. W dzisiejszych cza­sach nie do przece­nienia jest dobra obsługa spec­jal­isty­cznych pro­gramów komputerowych. Jak zostać architektem? Żeby zostać architek­tem należy ukończyć stu­dia na kierunku architek­tura i urban­istyka. To jed­nak nie wystar­czy, aby rozpocząć samodzielną pracę. Do uzyska­nia uprawnień architekta budowlanego konieczne jest odby­cie trzylet­nich prak­tyk zawodowych, a także zdanie teo­re­ty­czno – prak­ty­cznego egza­minu na architekta przeprowadzanego przez Okrę­gowe Izbę Architek­tów. Składa się on z części pisem­nej i ust­nej. Ostat­nim krok­iem po zda­niu egza­minu jest zapisanie się do odpowied­niej izby architek­tów i opła­canie comiesięcznej składki – jest to oblig­a­to­ryjne, jeśli architekt chce wykony­wać funkcje tech­niczne w budownictwie. Ile zara­bia architekt? Zarobki architekta różnią się w zależności od stażu pracy oraz pra­co­dawcy. Początku­jący architekt, może liczyć na 1500 – 2000 zł. Śred­nie pod­sta­wowe wyna­grodze­nie architek­tów wynosi ok 5500zł zł. Nato­mi­ast 10% architek­tów przekracza 12000 miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share Article: