Grupa B12, Bałuckiego 12/9; 30-318 Kraków; … – licencje nr 3332, 5804 i 7609), także: prawników, geodetów,; ów, zarządców nieruchomości, rzeczoznawców majątkowych, czy doradców finansowych i kredytowych. , województwo małopolskie
Chcąc zostać architektem należy się przede wszystkim zastanowić jaką przestrzeń chcielibyśmy projektować? Czy interesuje nas projektowanie budynków, mostów, hal przemysłowych, czy projektowanie wnętrz (zarówno tych mieszkalnych, jak i usługowo-biurowych), czy też projektowanie ogrodów, skwerów i parków? W zależności od naszych zainteresowań i predyspozycji mamy do wyboru trzy główne kierunki studiów: architekturę (dawniej architekturę i urbanistykę), architekturę wnętrz oraz architekturę krajobrazu. Poszukując najlepszej dla siebie uczelni warto zwrócić uwagę na uczelnie, które w swojej ofercie edukacyjnej posiadają wszystkie wyżej wymienione kierunki.
W uczelniach, które kształcą na wszystkich kierunkach studenci pracują w atmosferze pełnego spektrum projektowania przestrzeni, od krajobrazu po wnętrza i odwrotnie - mówi dr inż. arch. Grzegorz Pęczek, Dziekan Wydziału Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej. - Co za tym idzie, studenci każdego z trzech kierunków obracają się w różnych sferach architektury. Wspólnie uczestniczą w różnych projektach, również w tych spoza stricte swojej ścieżki kształcenia - dodaje. Dzięki temu zyskują umiejętność wieloaspektowego spojrzenia na projektowanie architektoniczne, cenione przez inwestorów.