Engspline, os. Jagiellońskie 22/1; 61-229 Poznań; wizualizacje, interior, exterior, wnętrza fotorealistyczne, komorowski, skowera, 3d, biuro,; ura, województwo wielkopolskie
Podstawą jest dobra uczelnia, która zapewni nie tylko naukę na odpowiednim poziomie, ale także dostęp do praktyk, staży, spotkań z uznanymi autorytetami i praktykami. Wybierając uczelnię należy zwrócić także uwagę na jej innowacyjność, czyli na to jak reaguje na światowe trendy w dziedzinie architektury. Jeżeli obecnie kładziona jest uwaga na zrównoważony rozwój w każdej dziedzinie, również w architekturze, to należy sprawdzić, czy w programie studiów znajdują się przedmioty związane z implementacją nowoczesnych rozwiązań takich jak: wykorzystanie energii odnawialnej (np. projektowanie domów pasywnych), zastosowanie zielonych dachów itd.
Trzeba pamiętać o tym, że aby w ogóle dostać się na architekturę należy zdać egzamin wstępny z rysunku. Większość kandydatów uczęszcza na przynajmniej roczny kurs przygotowujący do tych egzaminów. Studia są dwustopniowe: najpierw inżynierskie i potem magisterskie uzupełniające. Więcej o tym jak wyglądają studia na kierunku architektura można znaleźć w dziale „Kierunki studiów” na naszym portalu.